Dlouhodobé zkušenosti s MS Natural Ergonomic Keyboard 4000 Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Dlouhodobé zkušenosti s MS Natural Ergonomic Keyboard 4000

Po třech měsících intenzivního používání MS Natural Ergonomic Keyboard 4000 přináším dlouhodobé zkušenosti. Recenze trochu jinak

image of Dlouhodobé zkušenosti s MS Natural Ergonomic Keyboard 4000

Jedním slovem.. spokojenost

Jak popsat kvalitní klávesnici? První zkušenosti toho moc neřekly, pokusím se to napravit.

Díky této klávesnici od MS dokáži provozovat současně Linux s Microsoftem. Pracuji pod operačním systémem GNU Linux a píšu na MS klávesnici. A nyní už ke klávesám..

Klávesy na klávesnici

Jsem naučený nepoužívat multimediální klávesy z jednoho prostého důvodu. Když se změní pracovní stanice (domov, notebook, škola, kamarád) tak jsou programovatelné klávesy k ničemu! Zoom tlačítko, back, Forward, 1,2,3,4,5 My Favorites klávesy, Mail, Search, Web/home .. Nepoužívám. Jediné multimediální klávesy co používám jsou na přidání/ubrání volume + párkrát calc klávesu

MS Natural Ergonomic Keyboard 4000

Zdá se mi lepší používat terminál, nebo ctrl+alt zkratky. Jsou univerzální a nezávislé na klávesnici.

Numerická část klávesnice (to je ta s čísly úplně napravo :) když by někdo nevěděl) je ta část klávesnice, kde se drží nejvíce prachu. Píšu všemi deseti, tak numerickou část klávesnice nevyužívám.

Klávesnice celkově

Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 má, jak už název papovídá ergonomický tvar, příjemný zdvih kláves a navíc je sklopená směrem dolů, na rozdíl od běžných a podprůměrných klávesnic. Tento nápad je na nobelovu cenu. Proč by zápěstí muselo trpět ohýbáním na průměrné klávesnici?
Další body bych udělil za měkkou opěrku na zápěstí z příjemného materiálu. Psaní delších textů je pak radost.

Závěr a nevýhody MS Natural Ergonomic 4000

Dřív se mi zdaly školní Chicony klávesnice za pár stovek otřesné, nepohodlné, strašné. A teď? Teď ty rádoby klávesnice beru s nadledem. Vím co mám doma na stole, nemůže mě nějaká Genius klávesnice rozhodit. Je to tak, klávesnice jsou špatné, průměrné, kvalitní. Jakou máte vy? Jde hlavně o spokojenost, každému vyhovuje něco jiného, každý má svůj standard, své požadavky, svojí úrověň..

Nevýhody MS Natural Ergonomic Keyboard 4000? Ano je tu jedna podstatná nevýhoda. Člověk si zvykne na lepší třídu (luxus?), na opačné naklonění, na rozložení... pak není schopný psát na běžné klávesnici stejně rychle a přesně jako dříve. Když přijdu k jiné klávesnici, musím si zvykat.

MS Natural Ergonomic Keyboard 4000 doporučuji ke koupi. A vzkaz pro warezníky. Tento produkt od Microsoftu si prostě nevypálíte :-D


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 20.září.2007 21:16 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku