Dilema s výběrem digitálního foťáku Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Dilema s výběrem digitálního foťáku

Dneska jsem v Makru koukal po nějakém digitálním fotoaparátu. Fakt nevím, zrdcadlovky vypadají dobře, kompakty mají také své výhody

image of Dilema s výběrem digitálního foťáku

Zrdcadlovka nebo kompakt?

nikon D50Už jsem hodněkrát fotil s zrdcadlovkou a fotí se mi s opravdu dobře. Jenomže to jsou zrdcadlovky mě cenově nedostupné. Stojí IMHO víc jak 25 000kč, což do foťáku nedám. V makru jsou koukal po nějakých zrdcadlovkách za 4200kč, 9000kč a 17000kč. První neumí manuálně ostřit ani přibližovat, o výměnném objektivu si můžeme jen zdát. A ty další nebyly o mnoho lepší.

Co vlastně chci? Zmáčknout a fotit. Nechci ale neostré a bledé fotografie z kompaktů, z toho jsem už vyrostl. Takový kompakt za 5000kč, no hrůza. Foťáku trvá, než něco vyfotí, snad se po spuštění zahřívá na provozní teplotu, jinak nevím. Prohlížení už vyfocených fotek je pomalé a na displeji stejně není nic vidět. No co, mrknu se na fotky v počítači. Hle co nevidím, větší půlku můžu vyházet, jsou máznuté. Nevím čím to je, ale když jsem fotil nikonem D50, tak jsem rozmazal pouze minimum fotek. Fotky z kvalitní zrdcadlovku jsou čisté, barevné, ostré a mají něco do sebe. Naproti-tomu, kdo by se chtěl tahat s těžkou zrdcadlovkou a jejím příslušenstvím? Nakonec, není stejně na momenkty nejlepší vyndat mobil z kapsy a prostě vyfotit? Spuštění fotoaparátu v mobilu trvá jen zlomek spuštění digitálu.

Zjistil jsem zajímavou věc. Fotoaparát nepotřebuji, na těch pár fotek mi stačí mobil s integrovaným fotoaparátem. Například taková K800 nedělá špatné fotky.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 17.prosinec.2007 22:15 | Názory na cokoliv Názory |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku