Die Reise nach Deustchland Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Die Reise nach Deustchland

Sněhová kalamita na silnicích. Cesta smrti, auta zaparkovaný mimo silnici, bouračky, smyky prostě někdo zaspal. Že by silničáři?

image of Die Reise nach Deustchland

Cesta do německa

Jelikož mi němčina moc nejde, nevynechám jedinou příležitost podívat se k sousedům. Na to že z němčinu budu maturovat, nic z ní neumím. S angličtinou, kterou se neučím, jsem na tom mnohem lépe.
S angličtinou se setkávám každý den, je všude kolem nás. Ať už to jsou filmy v kině nebo manuály a odborné texty na webu. Angličtina je pro mě i lepší, bohužel na základce jsem se rozhodl pro němčinu a na druhý jazyk nemám čas.

To nic ale nemění na tom, že se německy potřebuju naučit. Koukám na německý filmy. Moc jich není a když už náhodou jsou, tak jsou buď do němčiny dabovaný (hrůza) nebo je to nějaká blbost (holky to chtěj taky, kluci to chtěj taky). Tak jsem si řekl, že budu číst zprávy in Deutsch, jenomže jsem nanašel správné weby co by mě zaujaly. (mají špatnou grafiku, moc složitý nebo nezáživný).
Proto otázka k vám čtenářům. Znáte nějaký kvalitní německý film, co by se dal sehnat v němčině, tzv nedabovaný originál. A nějaké tipy na webové stránky zabývající se pro mě zajímavou tématikou (IT, hacking, holky, informatiky, sítě, bezpečnost). Spíš bych chtěl najít takový web, kde by byly krátké články psané jednoduchou němčinou. Díky za tip

Opět cesta z německa

Jel jsem tam pouze na půl dne a to v té největší vánici jaká byla v této zimě. Na silnicích hotová kalamita, jen co jsem vyjel z města Kolín jsem potkal 3 auta zaparkovaný v příkopě. Silničáři opět zaspali Pohoda a to nejen čeští. V německo to z počátku bylo o něco málo lepší, pak jsem ale potkal pár němců ve svých drahých BMW zaparkovaných opět mimo silnici. Nadšení opravdu nebyli.
I naše posádka měla pár lehčích smyků, naštěstí to zkušený řidič vždy ustál.

1 Cesta z německa, kalamita 2 Cesta z německa, kalamita, stav na silnici 3 Cesta z německa, kalamita, stav na silnici 4 Cesta z německa, kalamita, stav na silnici

Takové srandy na silnících..


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 3.únor.2007 17:12 | osobní stránky blog |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku