Co zrovna bereme ve škole? Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Co zrovna bereme ve škole?

Střední průmyslová škola Kutná Hora. (Elektro průmyslovka, obor počítačové systémy, čtvrtý ročník. Pevně se držte.

image of Co zrovna bereme ve škole?

EPO – počítače, sítě

Zrovna ve škole bereme wifi, dnes jsme si vysvětlili pojmy WISP, kryptování, zabezpečení, radiové připojení vs optika, veřejné frekvenční pásmo, čtu, bridge, AP, client a další. Pro mne velká neznámá :) (ironie)

Dříve instalace windows, nastavení sítě, instalace apache, ftp serveru, instalace a ovládání linuxu, zprovoznění sítě, instalace a základní konfigurace apache, php, ftp. Vrstvy TCP IP (fyzická, linková, relační…), protokoly. (Linux, Apache, windows instalovat umím i bez školy.)

PRV, ICT – programování

Programování ve Visual Basicu se už dostalo celkem na vysokou úroveň (práce se soubory, tvorba grafů, napojení na mysql databázi, ovládání mysql databáze). Teď se přešlo na webové technologie, povídáme si o tvorbě webů, CGI, skriptovací jazyky, serverové vs klientské zpracování a programování v PHP – tvorba eshopu. (Konečně se naučím PHP a zjistím co je to internet).

No jo, ale k PHP a tvorbě webů patří i HTML tagy a CSS. Sice jsme se to učili už v prvním nebo ve druhém ročníku, ale zbytek třídy neví vocogo takže opáčko :/ Jo, jasný, kdo to nepoužívá, ten lehce zapomene, ale mohli si to připomenout doma a ne mě nutit poslouchat výklad o strong,font size dalších elementárních html prvků.

OBN – Občanka

Občanka byla můj oblíbený předmět, pokládám ho za důležitý. Ale to už neplatí, protože teď se učíme Filosofii (OMG na technické škole filosofie?!). Hrůza.
Jedno hezké poledne jsem zkoušenej u tabule. Nepřipraven a nepamatoval jsem si < 13 jmen typu Anaximandros, Anaximene, Pythagoras a k nim další pojmy, co kdo řekl a kde si uprdnul.
Zkoušení jsem střílej jména od boku, když už mi došly, musel jsem si je vymýšlet (Anamondros, Elupios, Ameruximonidros, Demoniniosmis a další). Při jménech Herkules a Cimrman to už učitel nevydržel, třída se smíchy potrhala a já si šel sednout s pětkou.

Stejně tak dějepis, literatura… to opravdu není moje kafe.

MAT – Matematika

Pravděpodobnost, statistika, derivace, integrály a opakování. Bez výhrad. Ještě se toho musím dost naučit, protože z ní maturuji.

NEJ – Němčina

Němčina je asi můj omyl, nikdy jí nebudu používat, angličtinu používám častěji (tu se ve škole neučím). Němčinu se nerad učím, ale nevadí mi jí používat. Díky německému jazyku jsem už zažil spousty hezkých chvílí v zahraničí (Francie, Německo), ale i o mezinárodní trapasy nebyla nouze. Hlavně že byla sranda :)

ELT, ELM – Elektronika, Elektronika měření

Střední průmyslová škola elektrotechnická. Jak jsem to jen mohl přehlédnout v názvu školy? Trochu omyl no. Stabilizátory, zesilovače, filtry, diody, tranzistory, oscilátory je sice můj obor, ale moc mu nerozumím a živit se s jím rozhodně nebudu.

EKO – Ekonomika

Hezký předmět o podnikání, ale radši mám praxi, která se jen zdaleka podobá teorii učené na školách.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 15.leden.2009 20:18 | Škola, studium a vše okolo Studium |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku