Chyba na mapy.cz Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Chyba na mapy.cz

Tak po delší době opět zápisek do kategorie IT bezpečnost, aneb další chyba webové aplikace (seznam.cz na mapy.cz)

image of Chyba na mapy.cz

Chyba, který dovolí ..

..stahovat celé mapy. mapy.cz jsou jistě kvalitní produkt, ale nic není tak růžové, jak se zdá. Při hodině ekonomiky jsem objevil takovou blbost, zpočátku jsem nevěřil, že to půjde, ale jde to :) a mapy už putují na můj notebookový hdd.

Začal jsem programovat skript, nejprve jsem se snažil v PHP, ale když došlo na lámání chleba (nevzpoměl jsem si na názvy funkcí, nebo spíš parametry), napsal jsem si skript v Bashi. Skript je na pár řádků, bez problému jsem si nastavil vysoké rozlišení map. Hups, už stahuji 400KB mapu. Upravím další parametry, hraji si. Mapy jsou 5-7MB velké. Do konce hodiny jsem stáhnul 900MB JPEG map v tom nejlepším rozlišení, co mi seznam.cz nabízí. Stahuji hybridní, základní, letecké i vojenské a turistické mapy.
Lítá to docela pomalu, ve škole máme cesnet internet (Kutná Hora), přesto se mapy stahují pouze 1,5MB/s. Ekonomika stále pokračuje, učitelka vykládá něco o podnikání, já si čekuju mapy.cz.

Důkaz místo slibů

Abych jenom neplácal vodu (to ostatně nikdy nedělám,vždy přidám i důkazy 8-) ), tak jsem na edisk uploadnul nějaké mapy. Skript rozhodně zveřejňovat nebudu, seznam.cz by nevydržel nápor skript kiddies a spadnul by server.

volarna_a_okoli.jpg - 3.41 MB (bohužel odkaz smazaný)
volarna_hybridni_mapa.jpg - 1.75 MB (bohužel odkaz smazaný)
(Nejvíce jsem stáhnul jeden 33MB soubor, pak už měl seznam lagy.)

autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 30.říjen.2007 18:40 | články o IT bezpečnosti a obraně proti hackingu IT bezpečnost |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku