Chci vlastní server Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Chci vlastní server

Sdílený hosting mi pro mé weby přestává stačit. Požadavky se celkem zvyšují, náročnost stoupá.. Řešením je : Vlastní server..

image of Chci vlastní server

Můj vlastní server

Vlastní server. O tom jsem už od mala snil. Zdálo se mi o něm ve snu, viděl jsem ho prostě všude :)
Ne, to si dělám srandu, Tonda mi zavolal, jestli ho nechci, že to má spousty výhod. Přiznám se, ze začátku jsem viděl jenom ty nevýhody. První velkou nevýhodou je cena. Místo 120kč za měsíc budu platit 2500kč bez DPH za měsíc. Výhody jsem tak nějak neviděl. Budu si moc server nastavit úplně podle sebe. Hm, paráda. Kompletní kontrola na čímkoliv, rootovská práva, možnost čehokoliv, kapacita disku prakticky neomezená, celej server jenom pro sebe. Tak jsem se rozhodl pro server.

Instalovat se bude můj oblíbený operační systém, věškerá správa serveru se přesune pode mne. Když jsem přes pár měsíci pomáhal s instalací serveru pro webhosting netzona.cz, tak jsem ještě netušil, že za pár dní budu instalovat svůj vlastní server. Až ho nainstaluji, co dál? Můžu si rozjet vlastní webhosting, veřejné či soukromé FTP, stream server, různý skripty, proxy server.. prostě všechno co mne napadne.

Z toho důvodu je také web mozektevidi.net dočasně nedostupný. Probíhá přesun.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 23.duben.2008 18:34 | články ze světa počítačů IT |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku