Čeština? Tak anglicky Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Čeština? Tak anglicky

V linuxu v češtině? Ano, ale jen někde a někdy. Už mě nabaví koukat na pololokalizované programy, chyby v překladu a pod.

image of Čeština? Tak anglicky

Linux v češtině? Částečně

Při instalaci Kubuntu, jsem zvolil češtinu. Linux mě hned rozesmál amatérským překladem nabídek, textů a tlačítek. Přestože je přeloženo 99% všech textů, vyskočí okno s textem v češtině. Na výběr mám ovšem: Yes nebo zrušit.
Kam se mi podělo tlačítko Cancel? Nebo možnosti YES, NO, ZPET. Nebo hrátky s češtinou a míto ANO tu máme budiž, místo kill (ukočit aplikaci) tu máme zabít či terminate.

Podivné (částečné) překlady jsou i po nainstalování OS. Mám tu nabídku KDE, kde vidím opět položky anglické. Jsou sice jen 2, přesto jsou jako pěst do oka. Terminál (konsole) na mě povětšinou mluví česky, ovšem jen do té doby, než se pousím spustit příkaz, který nemá přeložené hlášky

Nebo takový Krusader v češtině. Veškeré menu je přeložené naprosto úkázkově. Všechny nabídky, všechna tlačítka. Ale pak se pokusím změnit přístupová práva u souboru. Vyzkočí na mne okno, které oznamuje, že nemám práva měnit práva. Bohužel v angličtině :(

Řešení? Kompletní angličtina

Při nové instalaci Linuxu jsem zvolil angličtinu. Všechno anglicky. Nechal jsem si českou klávesnici, na tu jsem zvyklý, protože se mi nelíbí cestina, preferuji češtinu.

Anglickou verzi používám asi týden, nevidím žádný rozdíl. Všechny položky jsou v jednom jazyce, nikde nestraší čeština :)


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 30.říjen.2007 13:21 | články o linuxu linux |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku