Český slavík matoni pro není zajímavý Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Český slavík matoni pro není zajímavý

Asi to bude tím, že nejsem typický konzument české pop music.

image of Český slavík matoni pro není zajímavý

Každý rok vyhrávají stejné tváře.

Asi největší problém českého slavíku. Diváky to už musí nudit, vyhrávají stále stejné tváře, ať už jde o sedmdesátníka Karla Gota nebo Lucku Bílou. Lidé posílají čím dál méně hlasů.

Navrhoval bych tyto změny:

  • Pravidlo 3× a dost. Jakmile by zpěvák / zpěvačka / kapela získala 3 slavíky (během desetiletí), měla by STOP na další ceny a tak by se dostalo na méně známé tváře. Zatuchlý vzduch české hudební tvorby by se lehce rozvířil.
  • Kategorie „první slavík“. Představuji si to tak, že tuto cenu by získal interpret s nejvíce hlasy a doteď slavíka nevyhrál. Takže někdy by to bylo za 6té místo, jindy za dvacáté místo (protože nad ním už slavíka všichni mají).
  • Více hudebních kategorií. Vím že běžného obyčejné konzumenta zajímá především POP music, ale existují přece i další hudební styly, tak proč se omezovat pouze na POP / ROCK. Co takle metal, Šmajdalfe, metal. Punk, Hip Hop a další?

Co vůbec poslouchám já?

Co se týče české muziky, tak je to třeba Doga, Škwor, Daniel Landa, Hárlej, Legendy se vrací, Brichta, Arakain, Bára Zemanová, Katapult, Medvěd 009, Rybičky 48, Walda Gang, Wohnout.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 29.listopad.2011 16:20 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku