Česká verze webu vs EN web Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Česká verze webu vs EN web

Narážím na to poměrně často. Anglické stránky nabízejí mnohem víc, než počeštěná verze stránek toho samého webu. Počeštěné webové stránce (většinou polofunkční) nenabízejí 100% obsahu!

Několik příkladů z praxe

O tom, že mám na počítačích radši angličtinu než češtinu jsem už psal. Situace se opakuje. Česká verze webu není 100% oproti anglické.

Webové rozhraní gmail.

Například hodně používaný Gmail od googlu. Vyjde nová užitečná funkce, ale v českém rozhraní ji nevidíme. Jednou možností zůstává přepnout se do anglického rozhraní, službu aktivovat (Gmail Labs) a přepnout se zpět do českého rozhraní.

HTC com a stažení aktualizace

Na svoje PDA chci nahrát novou verzi software. Jdu na HTC.com a web mi dle IP lokace případně dle jazykového nastavení prohlížeče zvolí češtinu. V menu zvolím podpora, vyberu si svůj přístroj (HTC Touch Pro) a chci stáhnout novou ROM. Odkaz ale nikde nevidím. Nová ROM je pro české uživatele prostě nedostupná.

Zvolím angličtinu, místo podpora vidím Support... a v anglické verzi můžu stáhnout novou verzi ROM. Teď už bez problémů.

Microsoft.com a gadgety i další software

Pokud chci vybírat z několika málo doplňků pro operační systém Windows Vista, nechám zvolenou češtinu. Pokud chci vybírat z několika desítek tisíc gadgetů, zvolím angličtinu.

Možné řešení..

A podobných příkladů by se našlo ještě mnoho. A proč tedy být omezováni češtinou? Doporučuji centrální nastavení angličtiny v prohlížeči.

Opera:Tools - Preferences - Select your preferred language for Opera and Webpages - Language - English [en].

Od této chvíle máte k dispozici 100% obsahu.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 15.červenec.2009 10:45 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku