Badoo - další zbytečná sociální síť Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Badoo - další zbytečná sociální síť

Přišel mi email, že mám od kamarádky zprávu na sociální síti Badoo.com. O co se vlastně jedná a není další sociální síť podobně jako facebook zbytečná?

image of Badoo - další zbytečná sociální síť

Sociální sítě - ztráta času?

Sociálních sítí je mnoho. Jen namátkou určitě znáte lidé.cz, xchat.cz, facebook.com, libimseti.cz, myspace.com a další. Osobně jim asi nikdy nepřijdu ma chuť. Pokaždé to začíná stejně.

  1. Dostaneš tip na sociální síť
  2. Registruješ se přes pozvánku
  3. Vyplníš osobní údaje, vložíš fotky, videa
  4. Rozešleš další pozvanky
  5. Tvoříš přátelství, využíváš možnosti

Koho by to bavilo. Mnohé sociální sítě se šíří jako virus a pozvánky rozešlou za vás. Stačí jim sdělit jméno a heslo na email a sociální síť (vir) vydoluje všechny emailové adresy a rozešle se dál. Pozvánky jsou samozřejmě pod vaším jménem, například:

Tvůj kamárád Olda Šálek ti poslal zprávu na Badoo.com. Objev také Badoo.com!

badoo logo 

Člověk je tvor zvědavý, takže klikne na odkaz. Pro přečtení zprávy od kamaráda se ale musí registrovat. No co, tak se registruje. Dále si chce prohlédnout fotky nějaké hezké slečny, ale ouha. Aby mohl prohlížet fotky pěkných holek, musí nahrát i svoje fotky na svůj profil. Následuje ono slavné rozesílání dalších pozvánek atd. Reklamní strategii mají teda promyšlenou dokonale.

Zatím jsem nepřišel na to, jak zrušit registraci. O další sociální síť nemám zájem.

BTW, většina profilů mi přijde jaksi generovaná. Hezké fotky, hezké holky, nějaké univerzální údaje, věk, bydliště. Na to, že služba není zatím moc známá (googli badoo), je to mnoho profilů. Třeba taková Verushka z Olomouce má komentáře pod profilem: You are a very beautiful woman!. Divné a zároveň generované.
 


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 30.květen.2009 10:36 | krásná to věda, jen se to nesmí přehánět sociotechnika |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku