Avatar 3D vs 2D co je lepší Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Avatar 3D vs 2D co je lepší

Prý revoluční film, dokonce v 3D. Ale je skutečně tak kvalitní? Je lepší 3D dabovaná verze nebo 2D originální? Imax vs palacecinemas

image of Avatar 3D vs 2D co je lepší

2D verze Avatar.2009.PROPER.TS.XviD

Na 3D kino jsem už domluvený, bohužel až za pár dní. Nedočkavost je však větší a taky mi vadí dabing 3D filmu. Proto nejprve volím 2D verzi. (Ano, staženou z internetu, rapidshare. Pro hnidopichy nebudu platit za 1 film 2x, jednou to stačí) Očekávání jsou veliká, v recenzích se nešetří chválou. Já ale vidím pouze lepší průměr. Sci-fi dobrodružný žánr mám rád, ale nakonec dávám pouze 3 hvězdičky. Přesto se stále těším do 3D kina, snad se hodnocení zlepší.

Avatar movie film screen 

Výběr 3D kina - IMAX vs Palace Cinemas

U IMAX 3D kiná mám 3 zářezy, proto nakonec jdu do Palace Cinemas Slovanský dům. Bohužel zklamání. Ale tentokrát spíše z kina, než ze samotného Avatara. Nikde nevidím šatnu na oblečení, takže si musím brát vše s sebou. Důvod zjistím po té.. Klimatizace puštěná více než je zdrávo a bunda se hodila. U Audia je také spíše hlasitější než optimální hlasitost.

Většina rychlých 3D scén je rozmazaná, jen obtížně zaostřuji na 3D film. "Asi to lépe nejde natočit." řekla by si většina lidí, ale já vím, že v IMAXu jsem takový problém neměl. Po asi půl hodince zaostřování na 3D film mne lehce pálí oči a musím je nechat odpočinout. Při pohledu na ostatní diváky vidím, že i někteří ostatní diváci si mnou oči nebo koukají bez 3D brýlí, aby si oči odpočinuly. Možná to je filmem, možná kinem. Těžko říct. Tak jako tak lepší požitek z filmu byl doma, v domácím kině.

Pokud bych se příště rozhodoval, jestli sledovat DVD (DVD-rip, HD, Blue-ray) nebo 3D verzi.. určitě dám přednost 2D HD verzi než 3D. A nebo půjdu na jistotu do IMAXU.

3D dabovaná verze, titulky jsou problém?

Dost lidí napadla stejná otázka - Proč není Avatar 3D v originálním zvuku bez dabingu? Protože ve 3D kině se špatně čtou titulky. To je ale s prominutím blbost. Titulků je i v dabované verzi víc než dost - řeč původních obyvatelů planety Pandora lidu Na’vi se nedabuje. Takže pokaždé, když mluví lid Na’vi svojí Na’vidštinou jsou tam titulky. A dají se snadno přečíst, se čtením 3D titulků nejsou problémy.

Avatar mi něco připomíná

Kamarád to nazval něco jako kombinace: Pokahontas, Tanec s vlky, Matrix, Náhradníci (Surrogates), Pán prstenů, Hvězdné války nebo spíš Star trek a dalších 50 zpracování. Film má od každého něco a snaží se vytvářet zajímavý kompoziční balast.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 30.prosinec.2009 11:03 | recenze filmů filmy |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku