Apple iPhone Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Apple iPhone

Co nám přinese novinka od Apple, Apple iPhone? Srovnání s mobilem Sonyericsson K850, prezentační videa, názor

image of Apple iPhone

Apple iPhone očekávaná novinka

iphone

Mám rád technologické novinky. Líbí se mi. A Apple iPhone není výjimkou. V české republice se iPhone začne prodávat až ke konci roku, takže to vypadá, že si udělám radost na Vánoce. Cena vypadá velmi dobře, odhady hovoří kolem 15 tisíc, což je mimochodem stejně, jako u SE K850i. Nabízí se tedy otázka, co si koupit?

Ovládání dotokovým displejem vypadá dokonale. Když bych se rozhodoval mezi nefunkčním joystickem nebo dotykovým displejem (touchpadem) tak bych se dlouho nerozhodoval Pohoda. Naštěstí se už nový SE K850 neovládá joystickem

Apple iPhone vs SE K850i

iphone

Nakonec to vypadá na soubouj mezi značkou Apple a Sonyericsson. Hloupý telefon vs chytrý telefon. Operační systém v mobilu OS X nebo firmware mobilu? Ubohé 2MPix nebo vsadit na 5 MPix? Dotykový diplej nebo klávesnice? U iPhonu je v balení 4 GB (8 GB), v SE K850 už nikoliv (paměťovky). Napadl mě ještě jeden rozdíl mezi přístroji. Je lepší i na začátku (iPhone) nebo i až na konci (K850i) názvu? ..

Mám rád Vánoce

Oba telefony bude nejspíše nabíze Vodafone jako dotované, takže se cena nemusí řešit. SE K850 má přijít během týdnů na český trh, Apple iPhone během měsíců. Ze začátku budou oba telefony předražené, viděl bych to až na Vánoce. Tedy, pokud Apple umožní vyrábět software i třetím stranám.
BTW, nerad bych zapoměl na videa. Kdo iPhone ještě nezná, může se mrknout na youtube na videa. Je jich tam opravdu plno, já však doporučuji stáhnout kvalitní, více jak dvacetiminutové, oficiální, 173MB velké video z movies.apple.com (formát .mov)


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 23.červen.2007 16:00 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku