Android Tablet s ICS YARVIK GoTab Exxa Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Android Tablet s ICS YARVIK GoTab Exxa

Celý název tabletu je: YARVIK GoTab Exxa 9.7 Tab465EUK. Cítíte ten rozdíl oproti jménu Apple iPad? První pohled na tablet. Zprovoznění Google Play Store. Update: Tablet jsem vrátil.

image of Android Tablet s ICS YARVIK GoTab Exxa

Tablet s ICS a další požadavky

V předchozím článku jsem sepisoval své skromné požadavky na tablet. Ve zkratce to bylo: 

  • Rozměr 9-10" (menší mám Kindle 6")
  • Rozlišení neširokoúhlé (k čemu tenkou dlouhou nudli 1280×800? Lepší se zdá 1024×768.)
  • Android verze 4 - Android - Ice Cream Sandwich (ICS) (doufal jsem v lepší podporu výrobce - že když včas aktualizuje, bude tablet lepší)
  • Cena do 5000kč.

Chtěl jsem koupit levněji v zahraničí, třeba na ebay.com, ale těch tabletů tam bylo prostě moc a já si nedokázal vybrat. Nakonec jsem koupil YARVIK v Alza.cz. Na výběr toho moc nebylo, nakonec jsem koupil tablet za 6000Kč. Na vzhled jsem popravdě vůbec nekoukal a pak se divil, co mi to přišlo za iPada.

První pohled na iPad (teda aPad Android tablet).

První věcí bylo, že to opravdu vypadá jako iPad. Černý okolo displeje, stříbrný okraj. Velikost stejná, rozlišení stejné. Ze dvou metrů k nerozeznání. Ách jo, to není dobrý, já bych to viděl na nějakou žalobu a jestli mi někdo ukradne levný aPad s tím, že si bude myslet, že je to drahý iPad

Druhý šok byl, že nemám ani jeden čudlík. iPad má jeden a to se mi zdálo málo, aPad nemá pro jistotu ani jeden. Za to má plno konektorů - HDMI, micro USB, micro USB host, jack. V příslušenství je redukce z micro USB na usb samici, takže lze připojit myš, klávesnice, flash disk, prostě všechno. To je pravý opak oproti iPadu.

Zapnutí:

Po zapnutí hned naběhne hlavní obrazovka. Žádná instalace, žádné nastavení, žádné přihlášení do účtu? To se mi nelíbí, vypadá to, že jej někdo předinstaloval. Takže následuje factory reset.

Factory reset byl k ničemu, opět žádná instalace, žádné nastavování, volba jazyka nebo přihlášení. Divný.

Snažím se najít Google Market - Google Play Store. Ale nikde nic. Na internetu se dozvídám, že aby výrobce YARVIK nemusel platit googlu, tak tam prostě Google Play nedá. Nu co, říkám si, tak nějaký Play Store stáhnu z internetu.
Ovšem, když ani třetí verze nefungovala, začínám být rozmrzelý. Když už Google Play Store naběhne (a nespadne force stop), nefunguje instalace programů + jich hodně chybí, nebo jsou nekompatibilní s unknown zařízením.

Nakonec mi zafungoval tento postup:

1. Zapnout v tabletu režim ladění přes USB
2. Stáhnout si z webu PDANET (ovladače pro android)(http://junefabrics.com/android/download.php)
3. Najít na internetu "root_701.rar" a rozbalit
4. Najít na internetu novou verzi Android marketu, přejmenovat ji na Vending.apk a zase zkopírovat do toho rozbaleného adresáře.
(staré verze android marketu jsou pomalé)
5. Spustit příkazový řádek ve windows (cmd)

adb shell mount -o remount,rw /dev/block/mmcblk2p2 /system
adb push Superuser.apk /system/app/Superuser.apk
adb push Vending.apk /system/app/Vending.apk
adb shell reboot
(Androidforum.cz )

Vidíte ten rozdíl oproti iPadu?

Nyní je tablet ve stavu, že mi konečně funguje Google Play Store obchod a já zkouším instalovat různé aplikace. Namátkou, oficiální Facebook ani Twitter nejdou nainstalovat, některé další programy také ne. 

Tablet je šíleně pomalý - prohlížení internetu, renderování PDF dokumentu nebo PowerPoint prezentace trvá vteřinu.

Klávesnice je mizerná, sháním jinou sw klávesnici, swift x key mám na mobilu, ale ta pro tablet moc vhodná není.

Flash se seká. Spouštění programů pomalé. Část displeje je (ne)využita stavovým řádkem s čudlíky (ty HW, které chybí - zpět, home menu, search).

Displej tabletu se nepříjemně leskne (jako iPad).

Tablet YARVIK se zdá těžší jak iPad.

Více v dalším článku…

Update Tablet jsem vrátil pro nespokojenost.

Tablet je to hrozný. Gesta (otáčení listů v PDF nebo přechod na další slide v prezentaci) jsou nepřesná a nejistá. Dost aplikací padá (twitter klienti), načítání webu je pomalé, stránky se pomalu překreslují.

Nedalo se nic jiného dělat, než využít 14ti denní zákonné možnosti tablet vrátit. Alza.cz se zachovala super, na kolínské pobočce tablet zběžně zkontrolovala a hned mi vyplatila celou částku, včetně poštovného. Žádné dohadovaní. Chválím.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 26.duben.2012 20:58 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku