Amazon Kindle 3 je doma Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Amazon Kindle 3 je doma

První pohled na Amazon Kindle 3 - boží elektronickou čtečku e-knih. Elektronický papír nové generace

image of Amazon Kindle 3 je doma

Doba doručení přes UPS

Na Amazon Kindle jsem si musel chvilku počkat, protože byl vyprodaný. Objednal jsem Kindle 14. září, nebyl skladem, 22. září mi přišel email, že je Kindle odeslaný (Your Amazon.com order has shipped) a 24. září byl už doma z Ameriky přes službu UPS (UPS Delivery Notification). Česká pošta se má ještě dost co učit.
Protože jsem byl tou dobou na WebExu 2010, rozbalil jsem jej až o den a noc později. Alespoň napětí stoupalo a já se těšil o něco déle.

Amazon kindle 3

Krabice je malá, bytelná a je v ní vše potřebné, ale nic navíc. Zkrácený návod a upozornění, kabel, kindle. Žádná faktura ani nic dalšího, nabíječka není, nabíjí se přes USB kabel, adaptér na USB do zásuvky chybí.

První kroky s Amazon Kindle

Chvilku se snažím odlepit tu potištěnou fólii z displeje… kecám, moc dobře vím, že právě to je ten e-ink displej. A elektronický papír je fakt nádherný.
První krok je nabíjení, ale nabíjím jen chvilku, nedočkavost je silnější.
Sednu na postel, opřu se o zeď jako jsem zvyklý s notebookem a… a nic není vidět. Displej přece nesvítí. OK, takže číst bez lampičky nejde a potřebuji trochu více světla, než je potřeba pro práci na notebooku.
Připojení na Wifi s WPA2 je bezproblémové, prohlížení webu také. I když Kindle není určen přímo pro prohlížení webu, je to možné. Samozřejmě, že přehrávání flashe není možné, ani video s HTML 5, to je blbost, Amazon Kindle je pro něco jiného.
Displej není dotykový, ale jak jsem několik let zvyklý na dotykové telefony, občas si chmátnu. V balení mi chybí nějaké pouzdro, obal, a ochranná folie. Nic z toho jsem nepřiobjednával, aby cena nepřekročila 200$ což je limit pro placení daní a CLO. Ale v jednom komentáři Simak píše:
Pokud si chcete koupit Kindle i pouzdro, ale bojite se, ze budete platit clo za presvihnuti 200 USD, tak se nebojte. Amazon posila pouzdro obratem a Kindle se spozdenim cca 14 dni, obe polozky uctuje zvlast a postovne se plati jen jednou. :-) Udelal jsem to tak a bylo to v pohode….
Jinak musim rict, ze pristroj je super, mam rozectenou jednu papirovou knizku a vubec se mi nechce ji docist. Je to pravek. :-)
Toto se hodí vědět před objednáním..
Hodně se mi libí propojení se sociálními sítěmi - Facebook a Twitter. Výstřižek, citace, označení v textu - je možné sdílet a v poznámce se objeví název knížky i označený text.
Při „listování knížkou“ displej (nebo spíš papír) problikne. Rušivé to není, ale já se bál, že to takto bude problikávat každá změna na displeji (pohyb kurzorem, označování textu…), ale nemusíte se bát. Malé změny obrazu se na papíře zobrazují bez probliknutí s menší odezvou, podobně jako kdysi duchové na prvních LCD monitorech.
Mno, další věci napíší později a vůbec, teď moc psát nebudu, jdu si číst.

Aktualizace: První moje fotky při rozbalení.

Amazon-Kindle-3-1

Amazon-Kindle-3-3
 
Amazon-Kindle-3-7

autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 26.září.2010 13:58 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku